هزارسنگر ، شهر من آمل

آمل شهر ششم بهمن سال60،آمل شهر هزارسنگر،آمل سرای دماوند،آمل اولین خاستگاه علویان درایران،آمل آمل آمل

سخنرانی آیت الله طبرسی در مورد حماسه ششم بهمن سال1360

سخن امام خمینی(ره) در مورد ششم بهمن سال1360 :


من از شهرستان آمل ومردم فداکار آن تشکر می کنم.

دیدید مردم دلیر و مسلمان آمل چه به روزتان آوردند.

 

نماینده ولی فقیه در مازندران:

حادثه 6 بهمن عامل وحدت‌آفرین بود.

خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه در مازندران گفت:باید از حوادث ششم بهمن كه موجب عقب راندن و نابودی منافقان شد به عنوان یك عامل وحدت آفرین استفاده كرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، آیت الله نورالله طبرسی پیش از ظهر امروز در دیدار با خانواده‌های شهدا، جانبازان، امام جمعه و فرماندار آمل افزود: ششم بهمن به عنوان یك حادثه ماندگار در وصیت نامه سیاسی و عبادی امام راحل ذكر شده است كه این مسئله نشان‌دهنده عظمت كار مردم آمل در دفاع از كیان انقلاب است.
وی با اشاره به اینكه مقاومت مردم آمل در برابر منافقان موجب پیروزی این مردمان در برابر منافقان شد، تصریح كرد: دشمن قصد داشت با حمله شبانه به آمل و به دست گرفتن این شهر، گلوگاه ورودی استان را ببندد و از این طریق مازندران را به عنوان مركز و مامن برای خود در نظر بگیرد.
نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: مازندران به عنوان مامن شیعه با مقاومت مردم این شهرستان هیچ‌گاه از كشور جدا نشد و این شهرستان به عنوان دارالمومنین معرفی شده است.
وی با اشاره به راه‌اندازی جنگ نرم دشمنان انقلاب برای از پای درآوردن ملت بیان داشت: باید از حوادث مانند ششم بهمن كه برای عقب راندن و نابودی منافقان ایجاد شد به عنوان یك عامل وحدت آفرین استفاده كرد.
طبرسی تبلیغات سوء دشمنان را برای كشور ناكارآمد خواند و گفت: در سایه ولایت فقیه و توجه به مكاتب اسلامی هرگز به كشور آسیبی نمی‌رسد.
وی با اشاره به اینكه در روز ششم بهمن بیش از 4هزار نفر از مردم مازندران با ولی فقیه دیدار می‌كنند، خاطرنشان كرد: حماسه ششم بهمن مربوط به این استان و شهرستان نیست بلكه یك واقعه ملی برای حراست از انقلاب در سال‌های اولیه پیروزی بود كه دشمن نقشه‌های جدا سازی این شهرستان و به دنبال آن استان را در پی داشت.
فرماندار آمل نیز در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره حماسه ششم بهمن آمل گفت: افق‌هایی كه امام برای ششم بهمن ترسیم كرده بودند بعد از 25 سال زنده شده است.
علی اكبریان دیدار خانواده‌های شهدا، جانبازان و فرزندان شهدا را با مقام معظم رهبری در روز ششم بهمن یك اتفاق مهم برای این افراد خواند و تصریح كرد: مقاومت‌هایی از نوع ششم بهمن در شهرهای مختلف كشور نیز صورت گرفته بود اما امام راحل روز ششم بهمن را در وصیت‌نامه سیاسی و الهی شان به عنوان یك واقعه ماندگار اعلام كردند.
وی از تشكیل ستاد گرامیداشت روز ششم بهمن خبر داد و افزود: هفته گرامیداشت ششم بهمن از اول تا هفتم بهمن در این شهرستان برگزار می‌شود.
اكبریان از اعزام 17 راوی در مدرسه‌های این شهرستان برای سخنرانی و آشنایی با این حماسه مردم آمل خبر داد و گفت: 17 نفر از این افراد نیز در نماز جمعه سراسر استان حوادث سال 60 را زنده و تداعی خواهند كرد.
وی اظهار داشت: 100 برنامه فرهنگی نیز در طول این هفته در شهرستان آمل برگزار می‌شود.
در روز ششم بهمن سال 1360 عده‌ای از منافقان شبانه به این شهرستان یورش بردند و قصد تصاحب این شهر را داشتند كه با مقاومت مردم آمل روبه‌رو شدند و در این بین 40 نفر شهید و 20 نفر جانباز و این حركت شجاعانه مردم آمل موجب ناكامی منافقان شد.

از خبرگزاری فارس

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱ بهمن۱۳۸۸ساعت   توسط فرشاد راعی  |